Otevřené lekce

Na otevřené lekce se není třeba hlásit. (pokud není v rozvrhu uvedeno jinak).

Power jóga

Dynamický styl jógy založený především na pozdravech slunci. Vkládají se pozice bojovníků, balanční pozice, pozice v sedě a inverzní pozice. Důraz se klade na plný jógový dech. Dochází k protažení celého těla, zpevnění hlubokého stabilizačního systému a posílení svalstva ve výdržích. Začíná se relaxací, následují přípravné pozice na protažení, pozdravy slunce a ásany a závěrečná relaxace.

Pro koho je tato lekce?

Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. Pro úplné začátečníky je vhodný kurz power jógy. Jste-li ale začátečník a kurz třeba z časových důvodů navštěvovat nemůžete, přijďte na lekci a domluvíme se.

Pondělí 17:30, úterý 19:00, středa 8:15 (nutné se přihlásit), pátek 16:00, neděle 18:00

Hatha jóga

Lekce jógy zaměřená na protažení a zároveň posílení celého těla, zklidnění mysli. Klade se velký důraz na práci s tělem, myslí a dechem a na vnímání jednotlivých ásan. Začíná se relaxací a celkovým zklidněním mysli, přes pozdrav slunce k jednotlivým pozicím, kterých vystřídáme 5 až 6 a déle se v nich zdržíme, abychom měli možnost je dostatečně procítit. Na závěr opět relaxace.

Pro koho je tato lekce?

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Možnost 12ti týdenního kurzu - ve středu v 16 hod. Otevřená lekce s Irenou (nutné se přihlásit) sudé pondělí a liché čtvrtky v 16 hod.

Vinyasa flow jóga

Vinyasa jóga je dynamický styl jógy, při kterém dochází ke střídání pozic na vlně dechu. Všechny pozice volně plynou podle rytmu dechu - flow – propojení a návaznost pozic. Zapojuje se detoxikační dech udžájí, který tělo prohřeje a připraví na plynutí ásan. Praktikování vinyasa jógy přináší prokrvení a prokysličení celého organismu a pomáhá rozvířit naši vnitřní energii.

Pro koho je tato lekce?

Pro ty, kteří již mají zkušenosti s power jógou, nebo i méně dynamickým stylem jógy. Není vhodný pro úplné začátečníky. Nebojte se této lekce, uvidíte, že si jí zamilujete stejně tak jako já. A zvládnou ji již absolventi kurzů pro začátečníky.

Čtvrtek 19:00 (nutné se přihlásit).

Jemná jóga

Pomalejší a jemnější styl jógy zaměřený spíše na protáhnutí těla, ale také zpevnění hlubokého stabilizačního systému v jednodušších ásanách. Klade důraz na dech.

Pro koho je tato lekce?

Vhodný pro všechny i jako seznámení s jógovými lekcemi.

Středa 8:15 (nutné se přihlásit).

Ranní jóga

Ranní lekce jógy trvá 45 minut. Lekce je zaměřena na protažení těla a jejím záměrem je připravit vás na úspěšný den.

Pro koho je tato lekce?

Pro všechny, kdo se chtějí nastartovat na celý den.

Pondělí 7:00, Středa 7:00 (nutné se přihlásit).

Kurzy pro začátečníky i pokročilé

Ještě nemáte zkušenost s powerjógou? Nebo zkušenost již máte, ale chcete si být jisti, že ásany provádíte technicky správně? Pro Vás je určen tento kurz. V průběhu 12 týdnů se naučíte základy powerjógové lekce - pozdravy slunce, ásany a správné dýchaní. V kurzu se více vyskytuje asistence v ásanách a vysvětlovaní, na které v běžných otevřených lekcích až tolik času není. Budeme postupovat krok po kroku. V úvodu lekce je relaxace a zklidnění, následují dynamičtější pozdravy slunce a ásany a na závěr opět příjemná relaxace. Vyberte si z kurzů pro Na kurzy je třeba hlásit se předem. Vyberte si z kurzů pro úplné začátečníky nebo mírné pokročilé. U navazujících kurzů není podmínka absolvování předchozího. Jen se zkuste zařadit :-)

Kurzy začínají v týdnu od 21.9.2020:
Kurz power jógy pro začátečníky: úterý 16:00
Kurz power jógy pro pokročilejší začátečníky: čtvrtek 16:00
Kurz power jógy pro pokročilejší: pondělí 19:00, čtvrtek 17:30


Kurz hathajógy

Lekce jógy zaměřená na protažení a zároveň posílení celého těla, zklidnění mysli. Klade se velký důraz na práci s tělem, myslí a dechem a na vnímání jednotlivých ásan. Začíná se relaxací a celkovým zklidněním mysli, přes pozdrav slunce k jednotlivým pozicím, kterých vystřídáme 5 až 6 a déle se v nich zdržíme, abychom měli možnost je dostatečně procítit. Na závěr opět relaxace. Kurz zahrnuje 12 lekcí (12 týdnů). Na kurz je třeba hlásit se předem.

Kurz začíná 23.9.2020 a koná se každou středu v 16:00.

Začněte s jógou ještě dnes!