Otevřené lekce

Na otevřené lekce se není třeba hlásit. (pokud není v rozvrhu uvedeno jinak).

Power jóga

Dynamický styl jógy založený především na pozdravech slunci. Vkládají se pozice bojovníků, balanční pozice, pozice v sedě a inverzní pozice. Důraz se klade na plný jógový dech. Dochází k protažení celého těla, zpevnění hlubokého stabilizačního systému a posílení svalstva ve výdržích. Začíná se relaxací, následují přípravné pozice na protažení, pozdravy slunce a ásany a závěrečná relaxace.

Pro koho je tato lekce?

Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. Pro úplné začátečníky je vhodný kurz power jógy. Jste-li ale začátečník a kurz třeba z časových důvodů navštěvovat nemůžete, přijďte na lekci a domluvíme se.

Kdy je tato lekce: neděle v 17:30 (vždy je nutné si předem rezervovat místo). Dále 10ti týdenní kurz každé úterý v 16:00 pro začátečníky a každý čtvrtek v 17:30 pro pokročilé od 18.1. Další kurzy od března 2022.

Hatha jóga

Lekce jógy zaměřená na protažení a zároveň posílení celého těla, zklidnění mysli. Klade se velký důraz na práci s tělem, myslí a dechem a na vnímání jednotlivých ásan. Začíná se relaxací a celkovým zklidněním mysli, přes pozdrav slunce k jednotlivým pozicím, kterých vystřídáme 5 až 6 a déle se v nich zdržíme, abychom měli možnost je dostatečně procítit. Na závěr opět relaxace.

Pro koho je tato lekce?

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Kdy je tato lekce: sudé úterý v 17:30 a sudý čtvrtek v 19:00 (vždy je nutné si předem rezervovat místo). Dále 10ti týdenní kurz každou středu v 16:00 od 19.1. Další kurzy od března 2022.

Vinyasa flow jóga

Vinyasa jóga je dynamický styl jógy, při kterém dochází ke střídání pozic na vlně dechu. Všechny pozice volně plynou podle rytmu dechu - flow – propojení a návaznost pozic. Zapojuje se detoxikační dech udžájí, který tělo prohřeje a připraví na plynutí ásan. Praktikování vinyasa jógy přináší prokrvení a prokysličení celého organismu a pomáhá rozvířit naši vnitřní energii.

Pro koho je tato lekce?

Pro ty, kteří již mají zkušenosti s power jógou, nebo i méně dynamickým stylem jógy. Není vhodný pro úplné začátečníky. Nebojte se této lekce, uvidíte, že si jí zamilujete stejně tak jako já. A zvládnou ji již absolventi kurzů pro začátečníky.

Akturálně vinyasa pouze formou 10ti týdenního kurzu každý čtvrtek v 17:30 od 20.1.. Další kurz od ledna 2022. Flow jóga se Zuzkou je formou otevřené lekce, na kterou je nutné si rezervovat předem místo, a to vždy liché úterý v 17:30 a lichý čtvrtek v 19:00.

Jemná jóga

Pomalejší a jemnější styl jógy zaměřený spíše na protáhnutí těla, ale také zpevnění hlubokého stabilizačního systému v jednodušších ásanách. Klade důraz na dech.

Pro koho je tato lekce?

Vhodný pro všechny i jako seznámení s jógovými lekcemi.

Kdy je tato lekce: sobota v 9:00 (vždy je nutné si předem rezervovat místo).

Ranní jóga

Ranní lekce jógy trvá 45 minut. Lekce je zaměřena na protažení těla a jejím záměrem je připravit vás na úspěšný den.

Pro koho je tato lekce?

Pro všechny, kdo se chtějí nastartovat na celý den.

Aktuálně (dočasně) ranní jóga, z důvodu časové flexibility lektorů) v rozvrhu není (pouze jemná jóga v sobotu v 9:00).

Kurzy pro začátečníky i pokročilé

Ještě nemáte zkušenost s powerjógou? Nebo zkušenost již máte, ale chcete si být jisti, že ásany provádíte technicky správně? Pro Vás je určen tento kurz. V průběhu 10 týdnů se naučíte základy powerjógové lekce - pozdravy slunce, ásany a správné dýchaní. V kurzu se více vyskytuje asistence v ásanách a vysvětlovaní, na které v běžných otevřených lekcích až tolik času není. Budeme postupovat krok po kroku. V úvodu lekce je relaxace a zklidnění, následují dynamičtější pozdravy slunce a ásany a na závěr opět příjemná relaxace. Vyberte si z kurzů pro Na kurzy je třeba hlásit se předem. Vyberte si z kurzů pro úplné začátečníky nebo mírné pokročilé. U navazujících kurzů není podmínka absolvování předchozího. Jen se zkuste zařadit :-)

Kurzy začínají v týdnu od 18.1. Pro začátečníky každé úterý v 16:00 a pro pokročilé každý čtvrtek v 17:30. Další kurzy od března 2022.


Kurz hathajógy

Lekce jógy zaměřená na protažení a zároveň posílení celého těla, zklidnění mysli. Klade se velký důraz na práci s tělem, myslí a dechem a na vnímání jednotlivých ásan. Začíná se relaxací a celkovým zklidněním mysli, přes pozdrav slunce k jednotlivým pozicím, kterých vystřídáme 5 až 6 a déle se v nich zdržíme, abychom měli možnost je dostatečně procítit. Na závěr opět relaxace. Kurz zahrnuje 10 lekcí (10 týdnů). Na kurz je třeba hlásit se předem.

Kurzy začínají v týdnu od 19.1.. Každou středu v 16:00. Další kurzy od března 2022.


Jógalates

Jogalates spojuje dva pohybové proudy - jógy s pilates. Díky tomu tak získáte opravdu komplexní trénink, u kterého využijete síly obou druhů cvičení. Kombinuje tisíciletími prověřenou jógu a oblíbený pilates, kterými posiluje, vitalizuje a osvěžuje ve své komplexnosti tělo a duše.

V jogalates se cvičí všechny směry pohybu páteře a v hodinách se učíte podporovat ji správnou aktivitou svalů středu těla (břišních, svalů pánevního dna a dalších). Postupně si tak vybudujete silné, pevné a zároveň pružné tělo, se kterým lépe zvládnete nároky sedavého zaměstnání nebo vykompenzujete přetížení jednotlivých svalů či svalových skupin při jednostranně zatěžujících sportovních aktivitách (běh, tenis, squash, cyklistika, hokej, fotbal, golf…).

Jógalates propojuje silovější cvičení pilates s pozicemi a principy jógy, díky čemuž lze vybudovat nejen štíhlé a pružné tělo, ale zároveň zklidnit mysl a zmírnit stres.

Jógalates patří mezi velmi zdravé a bezpečné cvičení, jež lze doporučit i jako prevenci civilizačních bolestí páteře vyrovnávající svalové disbalance vzniklé jednostranným přetěžováním.

Předností jógalates je i to, že se při tomto cvičení posiluje tzv. core, tedy střed těla, čímž pomáhá zajistit správné držení těla a vytváří stabilitu pro všechny ostatní pohyby. Pomáhá tak předcházet zraněním a nerovnováze nestabilního trupu.

Cvičení probíhá zpravidla naboso a hlavně v pohodlném oblečení a je určeno pro všechny věkové kategorie. Dále se mohou využívat různé cvičební pomůcky, které mohou sloužit k zjednodušení cviku pro začátečníky, ale i k zvýšení intenzity tréninku pro pokročilejší. Nejčastěji jsou využívány pružné gumy, různé podložky a overbally. Každý trénink lze individuálně nakombinovat a zvolit si ideální poměr mezi cviky pilates a jógy, abyste přiměřeně procvičili celé tělo a zároveň měli z cvičení co nejlepší pocit.

Jógalates začíná 22.2. a koná se každé pondělí od 17:30. Na lekci je třeba si rezervovat místo.


Cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné ženy, vedené zkušenou fyzioterapeutkou a maminkou, které si přejí i v těhotenství zůstat aktivní a posílit či se naučit správně zapojit své pánevní dno. Funkční pánevní dno vede ke snazším porodům a následně jeho rychlejšího návratu do správné funkce po porodu, předchází vzniku diastázy a stresové inkontinenci, bolesti pánve a zad.

Cvičení pro těhotné je zaměřeno především pro přípravu pánevního dna na porod a prevence inkontinence, rychlejší rekonvalescenci břišních svalů a prevence bolesti zad a kyčlí, aktivace plosky (nohy) v těhotenství pro správné držení těla – hlavně aktivně bříška, aby se předešlo bolestem podbříška a pánve. Cílem kurzu je i psychická pohoda maminek.

Cvičení bude probíhat na velkém míči, s overballem a vlastní vahou, můžou se prolínat prvky z jógy.

Na začátku lekcí se pokusíme o propojení se se svým miminkem a naladění na něj prostřednictvím pohybu a hudby. Dále využijeme míče, přidáme dechová cvičení a správné zapojení panevního dna a aktivace plosky nohou.

Cvičení v těhotenství je vhodné až od ukončeného 1.trimestru a je formou 4 týdenního kurzu - tedy 4 lekce (45 minut) a konají se od 4.3. každý pátek v 16 hod.


Cvičení po porodu

Po porodu je velmi důležité cvičit správně. Přijďte zapojit pánevní dno pod vedením fyzioterapeuta.

Tento kurz je určen čerstvým maminkám, ale i těm, které jsou po porodu již delší dobu. Kurz je pro ženy pro aktivaci pánevního dna - tzn. ženy po porodu či porodech, pro ženy s rozestupem svalů břišní stěny, pro ženy se stresovou inkontinencí, dyskomfortem při sexu, prolapsem dělohy, s bolestmi pánve, kyčlí či zad.

Kurz je postaven na posilování břišních a zádových svalů - celkově hlubokého stabilizačního systému a dechu.

Cvičení bude probíhat na velkém míči, s overballem a vlastní vahou, můžou se prolínat prvky z jógy.

Cvičení pro ženy po porodu je formou 10 týdenního kurzu (10 lekcí) a koná se od 2.3. každou středu v 17:30.

Začněte s jógou ještě dnes!