Otevřené lekce

Na otevřené lekce se není třeba hlásit.

Power jóga

Dynamický styl jógy založený především na pozdravech slunci. Vkládají se pozice bojovníků, balanční pozice, pozice v sedě a inverzní pozice. Důraz se klade na plný jógový dech. Dochází k protažení celého těla, zpevnění hlubokého stabilizačního systému a posílení svalstva ve výdržích. Začíná se relaxací, následují přípravné pozice na protažení, pozdravy slunce a ásany a závěrečná relaxace.

Pro koho je tato lekce?

Lekce je vhodná pro mírně pokročilé. Pro úplné začátečníky je vhodný kurz power jógy. Jste-li ale začátečník a kurz třeba z časových důvodů navštěvovat nemůžete, přijďte na lekci a domluvíme se.

Od 16.9.: pondělí 17:30, středa 8:15, pátek 16:00, neděle 18:00 (od 6.10.). Od 6.10. i neděle v 18:00

Hatha jóga

Lekce jógy zaměřená na protažení a zároveň posílení celého těla, zklidnění mysli. Klade se velký důraz na práci s tělem, myslí a dechem a na vnímání jednotlivých ásan. Začíná se relaxací a celkovým zklidněním mysli, přes pozdrav slunce k jednotlivým pozicím, kterých vystřídáme 5 až 6 a déle se v nich zdržíme, abychom měli možnost je dostatečně procítit. Na závěr opět relaxace.

Pro koho je tato lekce?

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Pouze formou kurzu - lekce jsou každou středu v 16 hod.od 18.9.

Vinysa flow jóga

Vinyasa jóga je dynamický styl jógy, při kterém dochází ke střídání pozic na vlně dechu. Všechny pozice volně plynou podle rytmu dechu - flow – propojení a návaznost pozic. Zapojuje se detoxikační dech udžájí, který tělo prohřeje a připraví na plynutí ásan. Praktikování vinyasa jógy přináší prokrvení a prokysličení celého organismu a pomáhá rozvířit naši vnitřní energii.

Pro koho je tato lekce?

Pro ty, kteří již mají zkušenosti s power jógou, nebo i méně dynamickým stylem jógy. Není vhodný pro úplné začátečníky. Nebojte se této lekce, uvidíte, že si jí zamilujete stejně tak jako já. A zvládnou ji již absolventi kurzů pro začátečníky.

Čtvrtek 19:00

Jemná jóga

Pomalejší a jemnější styl jógy zaměřený spíše na protáhnutí těla, ale také zpevnění hlubokého stabilizačního systému v jednodušších ásanách. Klade důraz na dech.

Pro koho je tato lekce?

Vhodný pro všechny i jako seznámení s jógovými lekcemi.

Středa 8:15 (od 18.9.)

Ranní jóga

Ranní lekce jógy trvá 45 minut. Lekce je zaměřena na protažení těla a jejím záměrem je připravit vás na úspěšný den.

Pro koho je tato lekce?

Pro všechny, kdo se chtějí nastartovat na celý den.

Pondělí 7:00, Středa 7:00 (od 16.9.)

Kurzy pro začátečníky i pokročilé

Ještě nemáte zkušenost s powerjógou? Nebo zkušenost již máte, ale chcete si být jisti, že ásany provádíte technicky správně? Pro Vás je určen tento kurz. V průběhu 12 týdnů se naučíte základy powerjógové lekce - pozdravy slunce, ásany a správné dýchaní. V kurzu se více vyskytuje asistence v ásanách a vysvětlovaní, na které v běžných otevřených lekcích až tolik času není. Budeme postupovat krok po kroku. V úvodu lekce je relaxace a zklidnění, následují dynamičtější pozdravy slunce a ásany a na závěr opět příjemná relaxace. Vyberte si z kurzů pro Na kurzy je třeba hlásit se předem. Vyberte si z kurzů pro úplné začátečníky nebo mírné pokročilé. U navazujících kurzů není podmínka absolvování předchozího. Jen se zkuste zařadit :-)

Kurz powerjogy pro úplné začátečníky: od 17.9. každé úterý v 17:30

Navazující kurz pro ty, co již jeden kurz absolvovali: od 17.9. každé úterý v 16:00

Navazující kurz pro ty, co již dva kurzy absolvovali: od 16.9. každé pondělí v 19:00, středa 17:30 a čtvrtek 17:30


Kurz hathajógy

Lekce jógy zaměřená na protažení a zároveň posílení celého těla, zklidnění mysli. Klade se velký důraz na práci s tělem, myslí a dechem a na vnímání jednotlivých ásan. Začíná se relaxací a celkovým zklidněním mysli, přes pozdrav slunce k jednotlivým pozicím, kterých vystřídáme 5 až 6 a déle se v nich zdržíme, abychom měli možnost je dostatečně procítit. Na závěr opět relaxace. Kurz zahrnuje 12 lekcí (12 týdnů). Na kurz je třeba hlásit se předem.

- od 18.9. každou středu v 16:00

Začněte s jógou ještě dnes!